CB650-1-5(20x90)5-ADJ-CON
Adjustable Cross lasermodule, red, 5°, 650nm, 1mW, 5V DC, 20x90mm, class 1M, in…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Size | 175 x 155 x 60mm |
| Material | Polymer |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -50°C - 85°C |
| Storage Temperature | -50°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| Luminous transmittance | 0.33% |
| LB Rating | 740 - 780nm DIR LB5; 780 - 820nm D LB5 + IR LB6; 820 - 1080nm D LB5 + IR LB7 |
| Lens Color | Green |
![]() | |
| LASER-LPG-PACKAGE Bestel Nr.: 70144352 Complete laser safety package consisting of: 1x Laser safety goggles 38RB2 1x Laser safety goggles 38ARG 1x Laser safety goggles 38ML1 1x Laser safety goggles 38CT2 4x Wall holders for the safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes various stickers for labeling the wavelength range - Mounting materials for wall installation are included 4x Stickers with mandatory sign "Wear safety goggles" 4x Stickers for labeling hazards from optical radiation 1,134.37 EUR |
![]() | |
| PICO-LPG-780-1064-60 Bestel Nr.: 70166194 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable glasses strap, CE-certified, Fitover - 150mm x 85mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4 ● Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5 ● Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4 ● Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 * ● Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6 ● Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7 ● Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 * Particularly suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm, and INFRARED 1064nm 403.28 EUR |
| PICO-LPG-620-700-05 Bestel Nr.: 70190083 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit, adjustable temple arms, CE-certified ● Wavelength: 620-700nm, protection levels D LB5 + IR LB8 LP Especially suitable for: Red Laser 635nm, RED 650nm 119.24 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!