DOE354-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Square Grid 10×10 Lines PC 8x1.2mm 40°@65…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 850nm (infrarot) |
| Optical Power | 8mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.1mrad |
| Beam Diameter | 8mm |
| Size of Laserdot | <9.5mm@40m |
| Operating Distance | 500m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Laiton |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 8mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 25 - 75, typ 50mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 22g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
| DC850-0.3-6(8x26) Référence: 70152470 Focusable Dot lasermodule, infrared, 850nm, min. 0.3mW, max. 0.4mW, 6V DC, 8x26mm, class 1 52.02 EUR |
![]() | |
| DI650-0.4-5(8x21)-AP Référence: 70152159 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 5V DC, 8x21mm, class 1, axial parallel 42.77 EUR |
![]() | |
| MI650-1-5(8X21)-F100 Référence: 70166347 isolated, modulated dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 8x21mm, class 2, spotsize <0.3mm@100mm 51.18 EUR |
![]() | |
| MH808-300-24(16X70) Référence: 70181654 Modulated Isolated Dot Laser Module, infrared, 808nm, 350mW, 5V DC, 22x65mm, Class 3B, Focus 1000mm 344.45 EUR |
![]() | |
| DG520-1-24-F(20X90) Référence: 70159462 Focusable, isolated point laser module, green, 520nm, 1mW, 24V DC, 20x90mm, Laser Class 2 302.44 EUR |
![]() | |
| AMDA520-3-5(11.5X55) Référence: 70182941 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 3DC, 12x55mm, class 3R, internal modulation 1kHz, with connector for power supply 210.00 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!