DJ650-0.7-3(4x15)-F5000-C127
Micro Dot Lasermodule, red, 650nm, 0.7mW, 3-5V DC, 4x15mm, class 2
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Size | 145 x 144 x 50mm |
| Material | Polymer |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -50°C - 85°C |
| Storage Temperature | -50°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| Luminous transmittance | 0.16% |
| LB Rating | 785-<830 DIR LB2; 830-1700 DIR LB3 |
| Lens Color | Yellow/Green |
![]() | |
| PICO-LPG-450-ADJ Bestel Nr.: 70149258 Laser safety glasses, adjustment glasses, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 190-400 5+ ● Wavelength: 430-470 2+ * CE-Rating: 0.1W 2*10E-5J 430-470 RB2 * Particularly suitable for: BLUE laser 450nm 302.44 EUR |
![]() | |
| PICO-LPG-190-1200-IPL Bestel Nr.: 70157765 IPL laser safety goggles, full protection, comfortable fit over glasses or alone, side protection for a wide field of view, ISO 12609-1 certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 190-1200nm * For IPL (Intense Pulsed Light) devices only 167.98 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!