LC650-5-24-F(14X55)90-CON21
focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 24V DC, 14x55mm, cla…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Size | 145 x 144 x 50mm |
| Material | Polymer |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -50°C - 85°C |
| Storage Temperature | -50°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| Luminous transmittance | 0.16% |
| LB Rating | 785-<830 DIR LB2; 830-1700 DIR LB3 |
| Lens Color | Yellow/Green |
![]() | |
| PICO-LPG-488-540-ADJ Pedido Nr.: 70151022 Laser safety goggles, alignment goggles, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 180-315 D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-395 D LB4 + IR LB6 ● Wavelength: >395-540 DIR LB3 * CE rating: 1W 2*10E-4J 488-540 RB3 * Particularly suitable as alignment goggles for: Laser GREEN 488-540nm 226.81 EUR |
![]() | |
| PICO-LPG-190-1200-IPL Pedido Nr.: 70157765 IPL laser safety goggles, full protection, comfortable fit over glasses or alone, side protection for a wide field of view, ISO 12609-1 certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 190-1200nm * For IPL (Intense Pulsed Light) devices only 167.98 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!