LABEL-DIN-CLASS1M-EN
Safety Label english DIN EN 60825, Class 1M, 38x23mm, yellow, PET
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Size | 160 x 144 x 48mm |
| Material | Polymer |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -50°C - 85°C |
| Storage Temperature | -50°C - 80°C |
| Weight | 40g |
| Luminous transmittance | 0.75% |
| LB Rating | 9000-11000nm DI LB3 |
| Lens Color | Clear |
![]() | |
| PICO-LPG-635-660-BOX Bestel Nr.: 70144864 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print - Wavelength: 630-711nm, protection level DIR LB5; Wavelength: 648-708nm, protection levels D LB5 + IR LB6; Wavelength: 651-704nm, protection levels D LB5 + IR LB7 - Wavelength: 654-699nm, protection levels D LB5 + IR LB8; Wavelength: 712-713nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 714-717nm, protection level DIR LB3 - Especially suitable for: Laser RED 635nm, RED 650nm, and RED 660nm including: Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes sticker for labeling the wavelength range - Mounting hardware for wall installation is included 1x Sticker with mandatory sign "Wear protective goggles" 1x Sticker for labeling hazards from optical radiation 445.29 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!