DI650-5-3(8x21)
isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 8x21mm, class 3R
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Size | 175 x 155 x 60mm |
| Material | Polymer |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -50°C - 85°C |
| Storage Temperature | -50°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| Luminous transmittance | 0.4% |
| LB Rating | 315 - 534nm D LB5 + IR LB8 |
| Lens Color | Orange |
![]() | |
| PICO-LPG-660-BOX Référence: 70144888 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print - Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB6 + R LB4; Wavelength: >315-400nm, protection level DR LB4; Wavelength: >615-660nm, protection level DIR LB3 - Wavelength: >660-665nm, protection level DIR LB4; Wavelength: >665-715nm, protection levels D LB4 + IR LB5; Wavelength: 694nm, protection level IR LB7 - Especially suitable for: Laser ULTRAVIOLET 180nm and RED 660nm Includes: Wall holder for safe storage of laser safety glasses - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes sticker for labeling the wavelength range - Mounting material for wall installation is included 1x Sticker with mandatory sign "Wear safety glasses" 1x Sticker for indicating hazards from optical radiation 336.05 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!