LI650-4-5(10x30)60DEG-F300-C250
isolated Line lasermodule, red, 60°, 650nm, 4mW, 5V DC, 10x30mm, focus 300mm, c…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Size | 145 x 144 x 50mm |
| Material | Polymer |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -50°C - 85°C |
| Storage Temperature | -50°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| Luminous transmittance | 0.36% |
| LB Rating | 190-315 D LB8 + R LB4 >315-425 D LB4 + IR LB6 650-680 DIR LB1 >680-720 DIR LB2 730-1085 DIR LB5 745-765 DIR LB6 750-760 D LB6 + IRM LB7 1063-1065 D LB6 + IRM LB7 |
| Lens Color | Green |
![]() | |
| PICO-LPG-635-660-BOX Номер заказа: 70144864 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print - Wavelength: 630-711nm, protection level DIR LB5; Wavelength: 648-708nm, protection levels D LB5 + IR LB6; Wavelength: 651-704nm, protection levels D LB5 + IR LB7 - Wavelength: 654-699nm, protection levels D LB5 + IR LB8; Wavelength: 712-713nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 714-717nm, protection level DIR LB3 - Especially suitable for: Laser RED 635nm, RED 650nm, and RED 660nm including: Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes sticker for labeling the wavelength range - Mounting hardware for wall installation is included 1x Sticker with mandatory sign "Wear protective goggles" 1x Sticker for labeling hazards from optical radiation 445.29 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!