CB635-2-3(16x45)
isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 2mW, 3V DC, 16x45mm, class 1
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Material | Polymer |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -50°C - 85°C |
| Storage Temperature | -50°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| Luminous transmittance | 0.93% |
| LB Rating | 190-360 OD 7+; 10600 OD 7+ |
| Lens Color | Clear |
![]() | |
| PICO-LPG-605-642-ADJ Номер заказа: 70152173 Laser Safety Eyewear, adjustment filter, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint ● Wavelength: 180-315 D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-395 D LB4 ● CE Rating: .01W 2*10E-6J 605-642 RB1 * CE-Rating: .1W 2*10E-5J 643-695 RB2 * Especially suitable as adjustment filter for: Laser RED 605nm-642nm 226.81 EUR |
![]() | |
| PICO-LPG-532-1100 Номер заказа: 70153262 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, comfortable fit over glasses or alone, adjustable glasses strap, ventilated to prevent fogging, fully enclosed protection, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 190-532 OD 8+ * Wavelength: >315-532nm protection level D LB6 + IR LB8 + M LB7Y, wavelength: 533-535 + 730-744nm protection level DIRM LB5, wavelength: 745-750nm protection level DIRM LB6, wavelength: 751-754 nm protection level DIRM LB7, wavelength: 755-1100nm protection level D LB7 + I LB9 + R LB8 + M LB8Y * Especially suitable for: BLUE/GREEN 315-532nm, IR 755-1100nm 663.78 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!