DJ650-0.7-3(4x15)-F5000-C127
Micro Dot Lasermodule, red, 650nm, 0.7mW, 3-5V DC, 4x15mm, class 2
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Size | 145 x 144 x 50mm |
| Material | Polymer |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -50°C - 85°C |
| Storage Temperature | -50°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| Luminous transmittance | 0.07% |
| LB Rating | 190-534 OD 6+; 620-650 OD 1.5+; 625-647 OD 2.5+; 632-642 OD 3.5+; |
| Lens Color | Blue |
![]() | |
| PICO-LPG-190-1200-IPL Номер заказа: 70157765 IPL laser safety goggles, full protection, comfortable fit over glasses or alone, side protection for a wide field of view, ISO 12609-1 certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 190-1200nm * For IPL (Intense Pulsed Light) devices only 167.98 EUR |
![]() | |
| PICO-LPG-488-540-ADJ Номер заказа: 70151022 Laser safety goggles, alignment goggles, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 180-315 D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-395 D LB4 + IR LB6 ● Wavelength: >395-540 DIR LB3 * CE rating: 1W 2*10E-4J 488-540 RB3 * Particularly suitable as alignment goggles for: Laser GREEN 488-540nm 226.81 EUR |
![]() | |
| PICO-LPG-10600-60 Номер заказа: 70152456 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, size adjustment with glasses strap, Fitover - 150mm x 85mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 190-360nm, protection level OD 7+; Wavelength: 10600nm, protection level OD 7+; * Particularly suitable for: Laser IR 10600nm, 100.76 EUR |
![]() | |
| PICO-LPG-450-ADJ Номер заказа: 70149258 Laser safety glasses, adjustment glasses, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 190-400 5+ ● Wavelength: 430-470 2+ * CE-Rating: 0.1W 2*10E-5J 430-470 RB2 * Particularly suitable for: BLUE laser 450nm 302.44 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!